Akvariumo filtras JBL e902

Pagaliau atsirado šiek tiek laisvo laiko savo akvariumo priežiūrai. Ta proga įsigijau naują įšorinį akvariumo filtrą kurio pilnas pavadinimas yra JBL CristalProfi e902.

Prieš tai turėjau vidinį Aquael Fan filter 2 filtrą. Aquael vidiniai filtrai, o gal ne tik jie, turi vieną blogą savybę: bėgant laikui kažkodėl jų vandens srovės stiprumas labai sumažėja, gal dėl rotoriaus susidėvėjimo. Nebepadeda joks plovimas ir valymas. Taigi buvo atėjęs laikas jį pakeisti.

Trumpa e902 modelio specifikacija pagal gamintoją:

  • Skirtas akvariumams nuo 90 iki 300l
  • Pompos našumas 900l/h
  • Filtro vandens tūris 7,6l
  • Filtro pompa yra 11W galios
  • Pirkėjas gauna filtrą kartu su visom kempinėm ir bio-rutuliukais

Apačioje paveiksliukuose pateiktos nuotraukos iš filtro instrukcijų knygelės. Šie įrašai įdomūs tuom, kad gamintojas parodo tikrąjį pompos našumą realiom sąlygom. Kaip žinia, visi filtrų gamintojai internetuose stengiasi parodyti kuo didesnius skaičius, kurie realiom sąlygom yra neįmanomi. Taigi, pagal JBL, mano filtro pompos  be žarnų ir filtravimo medžiagos (kempinių ir bio-rutuliukų) našumas yra 900l/h.

Tuo tarpu filtro su švaria filtravimo medžiaga ir prijungtom 1,5m ilgio vandens žarnom našumas jau yra tik 380-450l/h. Kadangi filtras visą laiką nebūna švarus, tai galim spėti, kad realus fitro našumas yra kokie 300l/h. Mano akvariumas yra 126l, tai per valandą jo vanduo per filtrą prasisuks apie 3 kartus.

JBL išorinių filtrų kaina santykinai nėra didelė palyginus su Eheim ar Fluval. Aš mokėjau pirkimo metu (2017m) 106 Eur. Be kainos privalumas yra nemaža filtro talpa (7,6l).

JBL nesenai atnaujino savo filtrų gamą. Senieji filtrai pagal galingumą vadinosi e401, e701, e901, e1501, e1901. Atnaujinti modeliai vadinasi e402, e702, e902, e1502, e1902. Pakeitimai nedideli, rinkoje dabar yra abiejų kartų filtrų. Bet visgi manau verta rinktis naujesnę kartą, kur gamintojas yra ištaisęs pastebėtas konstrukcines blogybes. Filtras savyje turi 4 talpas, kurių 3 viršutinės turi filtravimo kempines (kiekviena talpa turi po 2 kempines), o apatinė talpa jau iškart nusipirkus yra pripildyta bio-rutuliukų.

Filtruojamas vanduo pirmiausiai praeina pro bio-rutuliukus, paskui eina pro visas kempines iki pat filtro viršaus. Filtro išėjimo srovės galingumas gali būti reguliuojamas pasukant specialią rankenėlę. Bet nerekomenduojama galingumą sumažinti daugiau nei per pusę, nes atsiranda papildomas triukšmas.

Čia tie komplekte esantys bio-rutuliukai.

Be filtro ir jo filtravimo užpildų gamintojas pridėjo visokių vandens paėmimo ir išmetimo detalių. Išmetimas gali būti dviejų variantų: arba pailgas vamzdis su mažom skylutėm, montuojamas per visą akvariumo ilgį (fleita), arba paprastas trumpesnis vamzdelis suplotu galiuku, kurį galima pasukti į norimą pusę. Pagal instrukciją fleitos geriau nemontuoti, jei į akvariumą paduodamas CO2. Mat kuo stipresnis akvariumo vandens paviršiaus bangavimas, tuo labiau išgarinamas CO2 iš vandens. Antra vertus, jei į akvariumą papildomai nepaduodamas oras, tai vandens judėjimas yra būtinas, kad vandenyje būtų ištirpęs pakankamas kiekis deguonies.

Tik nusipirkus filtrą nepavyko nuspausti rankinės pompos rankenėlės. Tai teko išardyti filtro galvą, ieškant kur čia šaknys pakastos. O pasirodo, kad nieko blogo ir nebuvo. Paprasčiausiai tą rankenėlę reikia labai stipriai spausti. Aš paprasčiausiai buvau ją per silpnai nuspaudęs, nes bijojau sulaužyti.

 

Čia jau pajungtas filtras mano akvariumo spintelėje:

Teko nuleisti žemiau akvariumo spintelės lentyną, kad tilptų fltras, nes jis ganėtinai aukštas.

Filtro vandens išmetimo vamzdį sumontavau akvariumo vandens paviršiuje. Vamzdį nusukau į šoninę akvariumo sienelę, nes vandens srovė labai stipri ir nuo tokios srovės stipriai linguoja akvariumo augalai.

Filtro vandens paėmimo vamzdis. Šalia jo matosi sidabrinės spalvos elektroninis termometras.

Filtras dirba tyliai, naktį jokio nepatogumo nesukelia, nors miegu tame pačiame kambaryje kur yra akvariumas. Gamintojas rekomenduoja pastačius naują filtrą porai savaičių palikti akvariume ir seną, kad bakterijos spėtų persikraustyt iš seno filtro į naują. Taigi pas mane dabar dar dirba abu filtrai, po savaitės reikės Aquaelį išimti. Sumažės vienu įrenginiu akvariume, kas nėra blogai 🙂

Artimoje ateityje reikės nusipirkti CO2 difuzorių, jungiamą ant filtro žarnos. Angliškai tokie vadinasi atomizer. Dar jei bus euriukų būtų gerai turėti irgi ant vandens žarnos montuojamą vandens šildytuvą, nors tokie yra brangūs. Bet tokiu atveju būtų galima išimti iš akvariumo dar vieną irenginį.


P.S.: Jau naudoju akvariumo filtrą apie 4 mėnesius. Buvau vieną kartą išvalęs. Kolkas nusiskundimų jokių nėra, filtras dirba kaip naujas. Esu patenkintas!

2 Comments

  1. Mindaugas

    sveikas ,kaip tavo jbl filtras laikosi ,ar patenkintas . Neapsisprendziu tarp jbl ir fluval

    Reply
    1. automateaqua (Post author)

      Sveikas, su filtru kaip ir viskas gerai, išskyrus rankinę pompą – jos mygtukas paspaudus užstringa ir neatšoksta. Bet ši bėdelė jau buvo iškart tik nupirkus filtrą. Šiaip ta pompa nelabai ir reikalinga, jei po filtro valymo pripilti pilną vandens – nusiorina pats per 5 minutes. Daugiau jokių bėdų – dirba tyliai, vandens neleidžia.

      Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *