Creality Ender 3 spausdintuvas

Creality Ender 3 spausdintuvas

Creality Ender 3 spausdintuvas

Čia dabar skaitote mano pirmąjį straipsnelį iš būsimos serijos (tikiuosi) apie firmos Creality 3D spausdintuvą Ender 3. Internete yra pilna info apie 3D spausdintuvus, taip pat apie Ender 3 modelį. Bet paieškojus informacijos lietuvių kalba, nieko negalima rasti, išskyrus firmų informaciją, kurios užsiima spausdinimo verslu. Man tai pasirodė šiek tiek keista, juk 3D spausdintuvo kaina jau įkandama ir mėgėjams, negi niekas internete iki šiol nenorėjo pasidalinti įspūdžiais, informacija? Todėl kad iš dalies užpildyti šią informacijos spragą lietuvių kalba, pradėsiu straipsnelių seriją apie savo naują spausdintuvą.
Pradžioje reikėtų pasakyti, kad iki šiol jokios patirties su tokio tipo įrenginiais neturėjau. Mintis užsisakyti 3D spausdintuvą galvoje kirbėjo jau senokai. Galop pradėjau žiūrinėti Youtube filmukus apie 3D printerius, lyginti kainas. Daug gerų atsiliepimų buvo apie Creality Ender 3 spausdintuvą. Jis pagal vartotojų atsiliepimus turi labai gerą kainos/kokybės santykį. Be to šis spausdintuvas ateina pas pirkėją pusiau surinktas, ne taip kaip patys pigiausi spausdintuvai kur viską reikia susirinkti nuo A iki Z. Be to pasirinktas modelis turi visas dalis pagamintas gamykloje. (Jo, kiniečiai pigesniems 3D spausdintuvams plastikines detales pagamina su 3D spausdintuvais:)). Kadangi pasirinktas modelis nebuvo brangus, nusprendžiau užsisakyti iš AliExpress. Prieš užsisakant žinojau kad spausdintuvai gaminami kažkur Kinijoje. Todėl buvo abejonių, ar nereikės papildomai Lietuvos valstybei sumokėti mokesčių. Mokesčiai užsisakant prekes ne iš Europos Sąjungos šalies būna tokie:

  1. PVM 21% nuo prekės vertės ir transporto išlaidų, jei prekės vertė be transporto išlaidų didesnė nei 22 Eur.
  2. PVM ir muito mokestis priklausomai nuo prekės tipo, jei prekės vertė be transporto išlaidų didesnė nei 150 Eur.
  3. Prekės turinčios sudėtyje etilo alkoholio (gėrimai, kosmetika, valikliai ir pan.) ir tabako gaminiai bus apmokestintos ir akcizais.

Šiais laikais stambesni Kinijos gamintojai turi sandėlius Rusijoje, Europoje. Jei sandėlys yra EU šalyje, kaip suprantu papildomai mokesčiai yra nemokami. Todėl perkant stambesnę prekę reikia žiūrėti, kad būtų galimybė atsiųsti ją ne iš Kinijos, bet iš Europos Sąjungos šalies. Mano pasirinktas pardavėjas iš AliExpress rodė kad turi spausdintuvus UK ir Vokietijoje. Užsisakiau iš Vokietijos, pagalvojęs kad greičiau ateis nei iš UK, nes arčiau. Kaina su siuntimu sudarė 180 USD arba 157 Eur. Čia kaina su kelių dolerių akcja, kaip tik pataikiau ant “11.11” išpardavimo. Pardavėjas išsiuntė prekę, kaip paaiškėjo pagal Tacking Info, vistiek iš UK. Užsakiau šeštadienį, gavau kitos savaitės penktadienį. Taigi praėjo tik 5 darbo dienos nuo užsakymo.


Gavęs išpakavau, kad patikrinti detalių stovį. AliExpresse buvau skaitęs ne vieną atsiliepimą, kad printeriai ateina aplamdyti, matyt siuntėjai su jais futbolą žaidžia. Jei kas netinka, galima per 18 dienų pareikšti skundą, tai yra pirkėjo apsauga. Man pasisekė – viskas buvo OK. Detalės buvo gan normaliai supakuotos.

Tai tiek šiam kartui, vėliau parašysiu apie surinkimą ir galbūt apie savo pirmąjį atspausdintą daiktą.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *