Mano akvariumas

Turiu 126l gėlavandenį akvariumą. Jis man yra kaip nedidelis hobis. Kodėl nedidelis? iš anksto pasakau – man jis nėra hobis, į kurį sukiščiau visus laisvus pinigus ir kurį sapnuočiau naktimis. Bet šiaip prie akvariumo kartais visai įdomu kartais pasikrapštyti, kokią žolę pasodinti…. Nors dažniausiai tingisi prie akvariumo prieiti tada, kada reiktų. iš to tingėjimo gimsta visokios automatizacijos, kad nereiktų šviesos rankom deginėti, trąšų pilstyti. Kaip sakant prie akvariumo smagiausia prieiti tada, kai laukia nekasdieniška veikla. Akvariumas paleistas kažkur 2008m. Gruntas – granito skalda, kiek pamenu, frakcija 5mm. Gal kiek ir per stamboka, bet tuo metu kai reikėjo, tokią tegavau pirkti. Nors ganėtinai stambūs akmenukai augalams yra visai neblogi. Be to nusiurbinėjant dugną iš tokios skaldelės gerai pasišalina visoks brudas. Pogrunčio nėra, bet kiekvieną dieną lašinamos skystos trąšos, ir augalai auga tikrai neblogai. Iki šiol jokių RESTART nebuvo. Nebuvo, nes iki šiol neįsigilinau ar tai reikalinga ir kam. Akva atrodo daugmaž šitaip:

mano akvariumas

Na ir čia skaliaras. Nufotografavau, nes jį lengviausia fotografuoti iš visų žuvų, bo mažiausiai juda:)

skaliaras

Na o čia mano akvariumo spintelė su įranga:

akvariumo iranga

Kairėje pusėje matosi mano CO2 įranga. Įrangos širdis – tarybynis CO2 gesintuvas. Gesintuvas didelis, jo užtenka daugiau nei pusmečiui, o gal ir visiems metams. Balionas turi vieną blogybę: jei kranas neatsuktas iki galo, jis praleidžia CO2. Gaisrininkai, pas kuriuos pildžiau balioną, man paaiškino, kad dauguma tarybinių gesintuvų turi tokią blogybę. Tą blogybė lengvai pašalinama pilnai atsukus kraną. Ir tikrai, kai pilnai atsukau kraną, jokio nuotėkio nebeliko. Išbanžiau tai praktiškai; buvau įkišęs į indą su vandeniu – nepraleido nė vieno burbuliuko.
Ant baliono užsuktas CO2 reguliatorius, pirktas iš Ebay. Reguliatorius iš arčiau:

CO2 iranga

Matosi prie baliono prijungtas žalvarinis perėjimas. Jis reikalingas, nes reguliatoriaus sriegis neatitinka vidinio baliono sriegio. Perėjimą man ištekino meistrai Šiauliuose. Šiaip teoriškai baliono sujungimo su perėjimu vietoje nereikia netgi guminės tarpinės, taip man vėlgi paaiškino gaisrininkai. Reguliatorius turi 2 manometrus – aukšto ir žemo slėgio, adatinį vožtuvą bei burbuliukų skaičiuotuvą. Kiniečiai įdėjo prastą adatinį vožtuvą – jis labai jautrus, todėl sunkoka tiksliai sureguliuoti CO2 padavimą. Aš dozuoju kažkur apie apie vieną bubuliuką per sekundę. Iš burbuliukų skaičiuotuvo CO2 keliauja žalia žarnele į vidinį filtrą akvariume.

filtras

Į filtrą kartu su dvideginiu patenka ir oras. Filtras šiuos du elementus sumaišo ir išsjauna mažų burbuliukų pavidalu į akvariumo vandenį.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *