Trąšų dozatoriaus vamzdelių laikiklis

Savo akvariumui tręšti naudoju skystas trąšas. Jas tiksliai dozuoti man padeda akvariumo kontroleris. Kontroleris valdo tris peristaltines pompas kurios siurbia trąšas iš talpų (0,5l buteliukų). Trąšos per silikoninius vamzdelius patenka į akvariumo vandenį. Viso reikalingi 3 vamzdeliai. Anksčiau jie pas mane buvo paprasčiausiai permesti per akvariumo galinę sienelę. Kildavo problemų uždedant akvariumo dangtį, nes vamzdeliai mėgdavo slankioti ant sienelės briaunos ir sunku būdavo uždėti dangtį neprispaudus tų vamzdelių. Todėl vieną dieną nusprendžiau pasidaryt vamzdelių laikiklį.

Tube holder1

Gaminau iš paprasčiausių medžiagų, kurias radau po ranka: elektrotechninio plastikinio balto laidų lovelio, taip pat prireikė pora kniedžių. Plastikas namų gamyboje tiesiog įdeali medžiaga: galima nesunkiai apdoroti, nebijo drėgmės, yra gan tvirtas ir atrodo gan neblogai.

Tube holder2

Tube holder3

Vienai daliai išlenkti prireikė statybinio feno, kita dalis (ta, kur staigiai palenkta 90 laipsnių kampu du kartus) jau tokia buvo ir man labai tiko. Dviejų plastikinių dalių sutvirtinimui buvo galima naudot ir momentinius (cianoakrilinius) klijus vietoj kniedžių. Šie klijai gerai klijuoja PVC plastiką. Na ir galutiniame rezultate štai kas gavosi:

Tube holder4

Vamzdeliai nėra per daug staigiai išlenkti, kad pratekėtų trąšos, bet turi nuolydį akvariumo viduje į apačią, kitaip galimas trąšų tekėjimas pagal vamzdelio šoną iš akvariumo, o ne į akvariumą.Tube holder6 Tube holder5

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *