Akvariumo aušinimas

Mano akvariumas stovi kambaryje, kurio langai nukreipti į pietų pusę. Todėl vasarą būna labai karšta, o nuo oro įkaista ir akvariumo vanduo. Dėl šios priežasties akvariumui būtinas papildomas aušinimas. Aš dangtyje buvau įtaisęs ventiliatorių. Jis man padėdavo pačiomis karščiausiomis dienomis numušti vandens temperarūrą iki 28 laipsnių Be aušinimo pakildavo net iki 32 laipnių. O jau tokia temperatūra pradeda vesti prie žuvelių mirčių. Toks aušinimas nėra superinis variantas, bet jis neblogai padeda. Yra 2 minusai: ventiliatoriai, kaip žinia, mėgsta triukšmauti. Antras minusas yra tas, kad pro ventiliatoriaus angas garuoja vanduo, jis palieka kalkių pėdsakus ant ventiliatoriaus menčių. Taip sugenda dangčio estetinis vaizdas. Be to pūva ir ventiliatoriaus apvijos, apkalkėja įvorės. Todėl po 3 metų eksploatacijos teko ventiliatorių pakeisti nauju. Štai kaip viskas atrodė (paspaudus ant paveisliuko, bus didesnis vaizdas):

 

P1040607

Mano senas ventiliatorius – visas apkalkėjęs, vargiai besisukantis.

 

P1040618

Ventiliatoriaus vaizdas iš dangčio apačios ne ką geresnis.

P1040617
Čia jau su nuimtos grotelėmis.

P1040613
O štai kas liko iš grotelių po 3 metų… Vienos rūdys. Akvariumo vanduo, pasirodo, yra agresyvi medžiaga, nors grotelės buvo nikeliuotos.

 

P1040624
Naujas groteles nutariau dėti pastikines. Šiais laikais galima gauti visokių. Bent jau nesurūdys.

P1040675

Naujas ventiliatorius gražiai atrodo ir vaizdo negadina. Bet reiktų jį kartais pavalyti.

 

Naujo ventiliatoriaus parametrai yra tokie: dydis 92x92x25mm, matmenys šiek tie egzotiniai; 12V maitinimas; 87,5m3/h; triukšmas – 34dBA. Pas mane jis yra valdomas per taimerį, t.y. taimeris vėdinimą rytą įjungia, vakare išjungia. Nors būtų dar gerai pasidarius apsukų valdymą nuo temperatūros. Kadangi visas vanduo, esantis drėgmės pavidale, ištraukiamas lauk, tai akvariumą kas 5-6 d. reikia papildyti vandeniu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *